ŚWIĘTO MIASTA BYSTRZYCA KŁODZKA
Plac rekreacyjny przy ul. Strażackiej
26-27.05.2018r.

26.05 „ROCKOWA SOBOTA”

godz. 14.30 – Uroczysta dekoracja uczetników Biegu Bystrzyckiego
godz. 15.30 – Koncert zespołu HORYZONT
godz. 16.30 – Koncert zespołu CENTRALA 57
godz. 17.30 – Koncert zespołu JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY
godz. 19.30 – Koncert zespołu VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
godz. 21.00 – Fire Show – teatr Uliczny TUB

27.05 „PRZEBOJOWA NIEDZIELA”

godz. 12.00 – Uroczysta Msza Święta w Kosciele pw. Św Michała Archanioła
godz. 13.15 – Przejście korowodu z Koscioła na plac rekreacyjny
godz. 13.45 – UROCZYSTE OTWARCIE ŚWIĘTA MIASTA
godz. 14.00 – Występ Orkiestry Detej z Miasta Usti nad Orlicą
godz. 15.15 – Występy Laureatów Bystrzyckiej Gali Talentów
godz. 15.45 – Pokazy taneczne: Duende Flamenco, Akademia Ruchu Goworów, Laboratorium Tańca
godz. 17.00 – Koncert zespołu JOSE TORRES & HAVANA DREAMS
godz. 18.30 – Koncert zespołu YOUPITER
godz. 19.30 – Koncert zespołu MAFIA
godz. 21.00 – Fire Show – Teatr Uliczny TUB

Ponadto:

WESOŁE MIASTECZKO, zjeżdżalnie, dmuchańce, loterie fantowe, diabelski młyn.

JARMARK FLORIAŃSKI – Rękodzieło artystyczne, smakołyki, ciasta, wata cukrowa, miody, napoje i słodycze.

MAJÓWKA MOTOCYKLOWA – Zlot motocyklistów
https://motozloty.com/

SPORTOWA MAJÓWKA – Bieg Bystrzycki
http://turystyka.bystrzycaklodzka.pl/1…/bieg-bystrzycki.html

CYRKOLANDIA – Animacje dla dzieci
https://www.facebook.com/cyrkolandia/

TEATR TUB – Fire Show
https://www.facebook.com/Teatr-Uliczny-TUB-114545025272536/

ŚCIANKA WSPINACZKOWA
http://everest-climbing.com/pl/

Oraz wiele licznych atrakcji i niespodzianek dla dzieci i dorosłych !!! 🤣😁😀😄😎😊😍

www.bystrzycaklodzka.pl
www.kultura.bystrzycaklodzka.info
www.bystrzycaklodzka.info

Zapraszamy ! 😎🤣😀😁😆😊😍

 

Przedstawiamy artystów, którzy wystąpią podczas tegorocznego Święta Miasta Bystrzyca Kłodzka 

Zespół HORYZONT
Istnieje od 2009 roku. W swoim dotychczasowym dorobku posiada wydaną w kwietniu 2013 roku debiutancką płytę „Pochłania mnie”. Wszystkie utwory gościły na listach przebojów różnych rozgłośni radiowych w kraju i zagranicą. Singiel „Ogień” uzyskał status Najlepszej Piosenki ROCK 2015, a piosenka „Krzyk” została przebojem poranka TVP3. Zespół HORYZONT gościł także m.in. w Dzień Dobry TVN, w TVP 1 u Marka Sierockiego w programie „Teleexpress” i programie „Europa to my”, POLSACIE „Wstawaj! Gramy”, w ESKA TV w programie „Backstage Party”, „HALO Polonia” w TVP POLONIA, „Muzyczna strefa” telewizji ITV, a także TV4 i TVS Silesia.

http://horyzontmusic.com/

Zespół CENTRALA 57
Powstał w 2007 roku i do tej pory – nieprzerwanie występuje na polskiej, choć nie tylko, bluesowo-rockowej scenie muzycznej. Zespół gra rocznie około sto koncertów, zarówno w klubach jak i na imprezach plenerowych. Centrala 57 występowała jako support act przed takimi wykonawcami jak: IRA, ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY, LESZCZE, ACID DRINKERS, SHAKIN DUDI, BRATHANKI, CREE, ZŁE PSY, TSA, WILKI, HEY, TURBO, GOLDEN LIFE, PERFECT, EDYTA BARTOSIEWICZ, LIPALI, KRZYSZTOF KRAWCZYK, KULT, Antek Smykiewicz, KOMBII,
LUXTORPEDA.

https://centrala57.com.pl/

YOUPITER
YouPiter to nazwa nowego zespołu, który zadebiutował na rynku disco polo. Zespół został stworzony przez Piotrek Bogdał. Formacja zadebiutowała utworem pt. „Maleńka”, który wywołał spore zainteresowanie wśród fanów muzyki disco polo.

https://www.facebook.com/pg/YouPiterofficial/about/?ref=page_internal

ORKIESTRA DĘTA W USTI NAD ORLICĄ
Orkiestra złożona z prawie czterdziestu muzyków została założona w 2007 roku przez Josefa Kněžka. Gra szeroką gamę gatunków muzycznych, od melodii filmowych, poprzez muzykę popularną.

https://pps-usti-nad-orlici.webnode.cz/o-kapele/

HOSE TORRES & HAVANA DREAMS
Artysta pochodzący z Kuby, wirtuoz instrumentów perkusyjnych od wielu lat zamieszkały na stałe w Polsce. Założyciel pierwszej w Polsce orkiestry salsowej „Jose Torres y Salsa Tropical”. Występując od ponad 25 lat na polskiej scenie muzycznej współpracował z wieloma gwiazdami estrady m.in. Marylą Rodowicz, Kayah, Ewą Bem, Urszulą, Maanam-em, Ryszardem Rynkowskim, Stanisławem Soyką, Grzegorzem Ciechowskim, Raz Dwa Trzy, Mietkiem Szcześniakiem, Blue Cafe i wieloma innymi. Pełnił funkcję kierownika muzycznego w programach telewizyjnych „Egzotyczne lato z Tercetem” oraz „Wieczór z Jagielskim”. Był gościem wielu znanych popularnych talk showów jak : „Wieczór z Alicją”, „Wieczór z wampirem”, „Podróże z żartem”, „Mój pierwszy raz”, „Rozmowy w Toku”, „Bezludna Wyspa”, „Ring”, „Europa da się lubić”, „Kuba Wojewódzki” i innych programach TV m.in „Big Brother”,”Dzień Dobry TVN”, „Kawa czy herbata?”, „Pytanie na śniadanie” i.in.
Zespół HAVANA DREAMS specjalizuje się w tradycjonalnej muzyce kubańskiej. Podobny skład i brzemienia można posłuchać na ulicach Hawany gdzie oczarowują wszystkich odwiedzających wyspę. Muzyka, która ma w sobie wiele emocji – radość i energetyka połączona z nostalgią.

http://www.torres.com.pl/

JARY ODDZIAŁ ZAMKNIĘTY
polski zespół muzyczny założony na przełomie 2013/2014 roku, będący wówczas solowym projektem Krzysztofa Jaryczewskiego. Składa się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band. Zespół wykonuje muzykę pop-rockową, soft rockową, a także bluesową.
Pierwszy oficjalny występ Jary OZ dał 31 grudnia 2013 roku we Wrocławiu w ramach programu ,,Sylwester z Dwójką”.
26 lipca 2016 odbyła się premiera debiutanckiego albumu zespołu, zatytułowanego Jary OZ – Krzysztof Jaryczewski, który został wydany nakładem Universal Music Polska. Longplay jest podsumowaniem 35-letniej działalności Jaryczewskiego. Pierwszy krążek CD obfituje w stare utwory Oddziału Zamkniętego w aranżacjach akustycznych, natomiast drugi zawiera premierowy materiał, będący kompozycjami napisanymi głównie przez samego lidera grupy. Na 2018 rok zapowiedziana jest nowa płyta zespołu, którą zwiastuje singiel ,,Już nie powiem”.

http://www.jaryoddzialzamkniety.com/

MAFIA
Zespół zaistniał w 1993 roku utworem „Krótka piosenka o…”, który promował debiutancką płytę studyjną zatytułowaną Mafia i stał się hymnem festiwalu Jarocin ’93. Największą popularność zdobył w drugiej połowie lat 90. za sprawą albumów Gabinety który ma status złotej płyty, oraz Fm który najpierw miał status złotej płyty a następnie platynowej płyty, z nich też pochodzą największe przeboje grupy: „Ja (moja twarz)”, „Noce całe”, „W świetle dnia”, „Imię deszczu” i „Noc za ścianą”. Największym sukcesem wydawniczym zespołu do tej pory była jednak trzecia płyta, pt. „FM” z takimi przebojami jak: „W świetle Dnia”, „Imię Deszczu”, czy „Noc Za ścianą”. Płyta uzyskała miano „złotej” i „platynowej”, a do dnia dzisiejszego sprzedało się ponad 150 000 egzemplarzy.

https://www.facebook.com/zespol.mafia/

Zespół VARIUS MANX & KASIA STANKIEWICZ
Zespół został założony pod koniec roku 1989 z inicjatywy członków łódzkiej grupy muzycznej Skewer: Roberta Jansona oraz braci Pawła i Michała Marciniaków. W 2016 roku, grupa wraz z byłą wokalistką zespołu, Katarzyną Stankiewicz wyruszyła w ogólnopolską, jubileuszową trasę koncertową z okazji 25-lecia istnienia. Ich pierwszy występ miał miejsce 31 grudnia 2015 podczas koncertu sylwestrowego TVP2 we Wrocławiu, podczas którego zaprezentowali „Orła cień”, „Ruchome piaski” oraz „Set Fire to the Rain” z repertuaru Adele. Pierwszy oficjalny koncert rozpoczynający jubileuszową trasę koncertową odbył się 9 kwietnia we Wrocławiu. Kilka dni później premierę miał singiel „Ameryka”, w którym wokalnie udzieliła się Stankiewicz. W czerwcu tego samego roku zespół pojawił się na LIII Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, gdzie został ciepło powitany przez publiczność. Wystąpił w kilku koncertach, zaś ich najnowszy wówczas utwór „Ameryka” otrzymał nagrodę SuperPremiery.

http://www.musicart.pl/artys…/varius-manx-kasia-stankiewicz/

Kategorie: Bez kategorii